Kierunek wakacje – gdzie?

plaża

Czasem każdy z nas ma ochotę czasem tak zwyczajnie się zapatrzeć, zatrzymać pomarzyć, odpocząć. Dotykać tylko stopami gorącego piasku i być tylko tu i teraz. Nawet niewielka chwila takiego bycia może obdarzyć potężną dawką energii. Zupełnie jakby nasze umysły poddane został SPA zabiegom. Miejscem naszych częstych marzeń może być plaża.Plaża w tej formie jest trochę jak gabinet odnowy nie tylko biologicznej, ale również psychologicznej. Tak plaża tylko w Rewalu ! Jest  szeroka i piaszczysta,  szczególnie między Rewalem i Trzęsaczem oparta o klif. Spacerowanie wzdłuż niej  należy niemal do kanonu zachowań rewalskiego plażowicza. W czasie  wakacji otwarte są na plaży zjeżdżalnie i dmuchane konstrukcje dla dzieci oraz wypożyczalnia skuterów wodnych już trochę dla starszych.

W okresach letnich organizowane są tam sportowe turnieje. Już na samym wjeździe do tego malowniczego miasteczka jego mieszkańcy przykuwają uwagę turystów stojąc przy drogach z kartkami z napisami pokoje Rewal. Chcąc w ten sposób nas -turystów namówić do wspólnych wakacji. Co kilka metrów nad bezpieczeństwem osób na plaży czuwają wykwalifikowani ratownicy. Przy odrobinie szczęścia na plaży możemy spotkać uroczą fokę. Najczęściej widywana jest przy tarasie widokowym w Rewalu i w pobliżu latarni morskiej w Niechorzu. Musimy pamiętać, żeby nie zakłócać spokoju najmilszej mieszkance Rewalu. Wschody oraz zachody słońca nad morzem są czyms wyjątkowym.

Pomarańcze, fiolety,róże, czerwienie ,błękity, żółcie  i zielenie, tymi barwami wymalowane jest wtedy niebo. Mnożą się na nim w bardzo szybkim tempie. Taras widokowy to miejsce z którego warto podziwiać co wieczór ten pełen uroku spektakl. Oczywiście mieszkańcy i goście   Rewala zaglądają tam także o innych porach dnia. Wielu ludzi przychodzi tu czasem po to, aby podglądać morze podczas sztormu. Taras zbudowany jest  na wysokim, klifowym brzegu. Niektórzy z tego miejsca podziwiają fokę, która została wypuszczona z fokarium SMIO UG i jest objęta programem Ratujmy Bałtyckie Foki.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *