Polskie malownicze miasta

plaża

Przez to malownicze miasteczko przebiegają liczne trasy i szlaki turystyczne, jest naszpikowane licznymi atrakcjami, posiada bardzo dobra bazę noclegową oraz rozrywkową,  turyści na pewno nie będą narzekali na brak jedzenia i wrażeń. Mowa o wspaniałej nadmorskiej miejscowości Rewal na północy naszego kraju. Miasto jest nie tylko spełnieniem wakacyjnej fantazji ale i miejscem gdzie można odpocząć na łonie nadmorskiej natury. W Rewalu można skosztować kąpieli nie tylko w morzy Bałtyckim ale i niedaleko położonego pasa jezior, które są połączone wąskimi kanalikami.

Te naturalne Jeziora były kiedyś zatokami Bałtyku lecz zostały odcięte od niego mierzeją o szerokości od 400m do 1000m. NA tych jeziorach nie można już pływać i uprawiać sportów ponieważ został na nich utworzony bardzo rzadki i unikatowy rezerwat ornitologiczny. Gratka dla fanów ptaków, ściąga ich tu do oglądania życia swoich pupili. Dla wyjątkowych fanów przyrody przyciągnie sam fakt że miasto Rewal jest położone na bardzo wysokim brzegu klifowym. Istnieje legenda że, z Rewalu w nocy dwóch śmiałków wypłynęło kajakiem na pełne morze i przy sprzyjających warunkach imigrowali na Bornholm. Dla osób nie posiadających wystarczającej ilości pieniędzy, a chcących koniecznie odpocząć i spędzić czas w tym mieści istnieje możliwość znalezienia dorywczej pracy na okres wakacyjny.

Można załapać się w nowo otwartych klubach bądź specjalnie uruchomionych na czas wakacji punktach gastronomicznych. Czasami pracodawcy są bardzo uprzejmi i pozwalają mieszkać u siebie nie płacąc za wynajem kwatery, wtedy czeka nas już tylko praca i wspaniała zabawa w dni wolne. Miasteczko jest otwarte na nowe perspektywy i formy rozwoju, osoby nie bojące się zainwestować na pewno nie będą zawiedzione i nie stracą na tym a wręcz zyskają, władze oraz mieszkańcy są bardzo uprzejmi i życzliwi dla nowych sąsiadów. Z tego wspaniałego miasta jest już niedaleko na zachodnia granicę, do naszych Nimieckich przyjaciół, czy do naszego wielkiego miasta jakim jest Szczecin.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *