Przygotowania do wakacji

plaża

Kolorowe rybackie statki są nie rozłącznym elementem panoramy plaży rewalskiej. Wcześnie z rana tutejsi rybacy wyruszają nimi w dalekie morze, a tuż przed zachodem słońca wracają, by w porcie rybackim posilić liczne grono smakoszy morskich ryb. Wyjątkowi klienci, kucharze, smakosze, wszyscy pragną kupić wspaniałe i unikatowe owoce morza. Wszystkim atrakcjom przy dokonaniu tej transakcji towarzyszą często morskie legendy od których kupiona ryba podobno smakuje bardziej wyjątkowo. Dla miłośników sztuki, co wieczór w Rewalskim amfiteatrze odbywają się niezwykłe koncerty i przedstawienia, występy kabaretów i zaprzyjaźnionych muzyków. Śmietanka polskiej sceny rozrywkowej nie pozwala się wieczorami nudzić.

Dla mężczyzn chcących nacieszyć oko kobiecymi sylwetkami, co roku są organizowane wybory Miss Bałtyku. Dla fanów historii Rewalu ma coś wyjątkowego, kolejka zbudowana w 1896r. Udostępniona po kilku remontach, składająca się aż z trzech taborów, bez dachu na pogodne dni oraz z dachem na te bardziej zachmurzone, co więcej dla spragnionych specjalnie został przygotowany wagon barowy. Kolejka wozi wczasowiczów od Pogorzelicy, przez Rewal do Trzebiatowa. Po drodze na swojej trasie jest wiele ciekawych i zabytkowych miejsc do zwiedzenia, bez problemu możemy na dowolnej stacji wysiąść i obejrzeć ciekawe obiekty. Kolejka kursuje kilka razy dziennie tak więc bez obaw wrócimy a swoja kwaterę bez problemu.

Jedynie na okres zimowy jest zawieszana jej działalność ze względu na brak turystów i trudne warunki panujące w zimie. Miasteczko jest otwarte również na turystów poszukujących mocnych wrażeń, poprzez uprawianie ekstremalnych sportów wodnych oraz lądowych. Bez problemu możemy wypożyczyć kłada, skuter czy motocykl. Przy plażach można znaleźć wiele szkół kitesurfingu czy klasycznego surfingu. Dostępność sprzętu i wysokiej klasy nauczycieli sprawia że nasz wyjazd staje się niezapomnianą przygodą nawet dla kompletnego nowicjusza tego sportu. Jeśli do Rewalu wybieramy się razem z dziećmi to dla nich tez są bezpieczne atrakcje, parki zabaw, baseny, strzeżona plaża. Jak wypoczynek to tylko tu!

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *